SAD UVELE SANKCIJE ZA ORGNIZATORE PROSLAVE DANA SRPSKE: Ovo je spisak sankcionisanih funkcionera
SJEDINjENE Američke Države proširile su listu sankcionisanih u Repulici Srpskoj, saopšteno je juče iz američkog Stejt departmenta, uz naznaku da su sankcije, između ostalog, uvedene za organizatore proslave Dana Republike Srpske.
Foto D. Milovanović
Navedeno je da su sankcije uvedene zbog toga što ''ti pojedinci ugrožavaju teritorijalni integritet, mir i stabilnost BiH narušavajući Dejtonski sporazum i njegove institucije, uključujući Ustavni sud BiH i autoritet Visoki predstavnik''.
Pored toga, sankcije su uvedene i za petoro pojedinaca i jedan pravni entitet koji su, kako se navodi, deo ''Dodikove porodice finansijske mreže'', koju je on, kako se dalje navodi, koristio kako bi ''povećao lično bogatstvo kroz kompanije povezane s njim ili članovima njegove porodice, a na štetu naroda u BiH''.
BONUS VIDEO: PUKNI ZORO U BANjA LUCI
Preporučujemo
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"TO NIJE GLUPOST, TO JE DNO!" Karleuša oštro o Cecinom potezu u Severnoj Makedoniji
PEVAČICA Jelena Karleuša oglasila se povodom postupka koleginice Svetlane Cece Ražnatović na koncertu u Severnoj Makedoniji.
01. 11. 2025. u 13:31
Komentari (0)