DELO GA ČINI BESMRTNIM: Obeleženo četrnaest godina od smrti Milana Jelića, šestog predsednika RS (FOTO)
POVODOM 14 godina od smrti Milana Jelića, nekadašnjeg predsednika Republike Srpske, na gradskom groblju u Modriči, u prisustvu porodice, najbližih saradnika i prijatelja, pomen je služio vladika zvorničko-tuzlanski Fotije.

Foto: V. Blagojević
Nakon pomena, na Jelićev grob, osim porodice, cveće su položili predstavnici opštine Modriča i institucija vlasti Republike Srpske.
- Osećamo kao porodica veliku zahvalnost svim ljudima što nisu zaboravili moga oca i što svake godine dolaze na pomen, na godišnjicu, što dolaze na velike praznike. Zbog toga osećamo jedan veliki ponos, kao i zbog svega što je otac uradio za života – rekao je Petar Jelić sin pokojnog Milana Jelića.
Prošlo je 14 godina a vreme nije ništa promenilo, samo je potvrdilo da obeležavanje godišnjice smrti Milana Jelića iz godine u godinu sve više pokazuje kakav je bio čovek i koliko se ceni njegov doprinos razvoju Modriče i Republike Srpske, naglasili su prestavnici Vlade Republike Srpske.
- Imam obavezu da kažem da Milan neće biti zaboravljen dok je institucija RS. Istovremeno znam, i ubeđen sam da Modriča ne može zaboraviti lik i delo Milana Jelića a njegovoj porodici da kažemo da i dalje i ubudće i sve godine imaju Milanovu i našu Republiku Srpsku i imaju podršku institucija Srpske- poručio je Radovan Višković. predsednik Vlade Republike Srpske.
Petar Đokić ministar energetike i rudarstva Republike Srpske kaže da je Milan Jelić postao besmrtan.
- U sve dane u godini mi pominjemo Milana Jelića jer je on to zaslužio, a Srpska će mu sigurno uvek biti zahvalna za sve ono što je za nju učinio, a učinio je mnogo i zato su ga njegova dela učinila besmrtnim- zaključio je Đokić.
DODIK:JELIĆA NE SMEMO ZABRAVITI
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da je Milan Jelić bio izuzetno dobar predsednik, privrednik, sportski radnik, a pre svega veliki čovek i patriota koji nikada neće, niti sme biti zaboravljen.
Milan Jelić iznenada je preminuo 30. septembra 2007. godine od srčanog udara u 51.godini. Smrt ga je zatekla na dužnosti šestog predsednika Republike Srpska. Jelić je bio i predsednik Fudbalskih saveza RS i BiH.
Preporučujemo

RAZMENA BLAGA VREDNA: Delegacija Bijeljinske bolnice na velikom skupu u Rusiji
26. 09. 2021. u 00:49

NEVEROVATNA GREŠKA RUSIJE Zelenski: Moskva poslala Ukrajini tela 20 ruskih vojnika prilikom repatrijacije
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se prilikom repatrijacije tela poginulih vojnika ispostavilo da su 20 onih koje je Rusija vratila kao ukrajinske poginule vojnike, u stvari bili ruski vojnici, a da je jedan bio strani plaćenik.
21. 06. 2025. u 15:10

MUP IZDAO HITNO UPOZORENjE ZA GRAĐANE SRBIJE: Odmah pozovite ovaj broj
SEKTOR za vanredne situacije MUP apeluje na građane da budu savesni pri upotrebi otvorenog plamena i, ako primete požar, da odmah pozovu vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193.
21. 06. 2025. u 15:40

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)