SLEDI NOVI REFERENDUM O ODVAJANJU OD VELIKE BRITANIJE? Škotski nacionalisti osvojili većinu u parlamentu
ŠKOTSKE stranke koje se zalažu za nezavisnost osvojile su većinu mesta u škotskom parlamentu na izborima, što im daje mogućnost da pokrenu pitanje drugog referenduma o napuštanju Velike Britanije, javlja Rojters.
Foto: AP
Prema rezultatima koji nisu još konačni Škotska nacionalna stranka (SNP) i Škotska partija zelenih, koje se obećale referendum o nezavisnoti ako pobede, osvojili su 65 od 87 mesta za koje su do sada prebrojani glasovi na izborima za parlament sa ukupno 129 poslanika.
Referendumu u Škotskoj se protivi britanski premijer Boris Džonson, koji je poručio da će odbiti svako novo izjašnjavanje jer su Škoti podržali ostanak u Velikoj Britaniji 2014. godine, dodaje Rojters.
Preporučujemo
"NE MOŽEMO DA DOĐEMO SEBI OD ŠOKA" Ovo su Dragan i Marko koji su se ugušili u vikendici kraj Drine, Banja Koviljača zavijena u crno (FOTO)
TELA Dragana Pavlovića (32) i Marka Glišića (34) pronađena su danas u vikendici kraj Drine, kod Banje Koviljače.
11. 02. 2026. u 12:45
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (6)