TRAMPA OPTUŽUJU da 10 godina nije plaćao porez
AMERIČKI predsednik Donald Tramp nije u poslednjih deset godina plaćao porez na dohodak, tvrdi Njujork tajms u tekstu objavljenom samo 35 dana uoči predsedničkih izbora u SAD.
Foto: EPA
Njujork tajms piše da je 2016. kada je izabran u Belu kuću i 2017. godine u prvoj godini svog mandata, Tramp platio samo po 750 dolara poreza na dohodak, preneo je Jutarnji list.
Njujork tajms do ovih je podataka došao uvidom u poreske prijave Donalda Trampa i njegovih kompanija u protekle dve decenije.
Nadalje, novinari NT otkrili su i da poreska služba SAD od 2011. godine sprovodi istragu s ciljem da se utvrdi da li je Tramp bez osnova dobio gotovo 73 miliona dolara na ime povraćaja poreza.
Osim toga, Trampovo poslovno carstvo od 2000. godine naovamo beleži velike finansijske gubitke, od čega 315 miliona dolara gubitaka samo od golf igrališta.
Očekivano, Tramp je otkriće Njujork tajmsa nazvao "lažnom vesti".
-Ja zapravo plaćam poreze, ali Poreska služba me tretira vrlo loše. Tamo ima ljudi koji se zaista vrlo loše odnose prema meni- rekao je Tramp.
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)