SAD UVELE SANKCIJE: Keri Lam i zvaničnicima Hongkonga
SJEDINjENE Američke Države uvele su danas sankcije liderki Hongkonga Keri Lam, sadašnjem i bivšem policijskom komesaru i još osmorici zvaničnika zbog njihove uloge u, kako tvrde, ograničavanju političkih sloboda u Hongkongu.
Foto Tanjug AP
"Keri Lam je izvršna šefica direktno odgovorna za primenu kineske politike gušenja slobode i demokratskih procesa", navodi se u saopštenju američkog ministarstva finansija.
Sankcije su uvedene na osnovu uredbe koju je predsednik Donald Tramp potpisao u julu, a odnose se i na sekretara za bezbednost i pravosuđe u Hongkongu, prenosi Rojters.
"SAD stoje uz građane Hongkonga i upotrebićemo naša sredstva i ovlašćenja da targetiramo one koji podrivaju njihovu autonomiju", rekao je ministar finansija Stiven Mnučin.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (1)