ŠPIGL: Nemačka se protivila ulasku Rusije u NATO
PITANjE pristupanja Rusije NATO-u aktivno se razmatralo tokom 1990-ih, ali je ova ideja naišla na snažan protest evropskih zemalja, posebno Nemačke.
Printscreen/Jutjub
Ove informacije je objavio nemački list Špigl, pozivajući se na poverljiva dokumenta iz 1994. godine.
Napominje se da je predsednik SAD Bil Klinton bio ozbiljno posvećen prijemu Rusije u NATO i da je o ovom pitanju razgovarao sa Borisom Jeljcinom, koji je u to vreme bio šef ruske države.
- Američki predsednik se takođe suočio sa snažnim protivljenjem svojih evropskih saveznika... Kada je reč o članstvu Rusije u NATO-u, nemačka vlada je bila nepokolebljiva - navodi se u izveštaju.
Preporučujemo
NEMAČKA TRAŽI ALTERNATIVU: "Amerikanci više nisu spremni da igraju po pravilima"
24. 08. 2025. u 20:31
"VOLSTRIT ŽURNAL": Pentagon blokirao ukrajinske napade raketama dugog dometa na Rusiju
24. 08. 2025. u 10:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)