TULSI GABARD JE ŠEF SVIH ŠPIJUNA: Senat potvrdio Trampov izbor za direktora Nacionalne obaveštajne službe
AMERIČKI Senat je u sredu potvrdio imenovanje Tulsi Gabard za direktora Nacionalne obaveštajne službe.
Foto: EPA
Glasanje za postavljenje bivše demokratske poslanice i veterana rata u Iraku koja od 2021. služi kao potpukovnica u rezervi američke vojske, bilo je podeljeno po partijskoj liniji (52-48), iako se republikanski senator Mič Mekonel iz Kentakija pridružio demokratama u protivljenju potvrdi.
Gabard je bila jedan od kontroverznijih izbora predsednika Donalda Trampa zbog svojih stavova o Ukrajini, naklonjenosti Rusiji, susreta sa bivšim sirijskim predsednikom Bašarom el Asadom 2017. godine i podrške Edvardu Snoudenu i Džulijanu Asanžu.
Kao šefica Nacionalne obaveštajne službe, Gabard će nadgledati više od deset špijunskih agencija SAD, uključujući CIA i NSA.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
RAT VAŠINGTONA I VATIKANA: Diplomatski sukob u kome nema okretanja drugog obraza
12. 02. 2025. u 00:50
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)