FRANCUSKI FIGARO OBJAVIO ISTINU O NATO AGRESIJI NA SRBIJU Gujon se zahvalio najčitanijem francuskom časopisu (FOTO)
DIREKTOR Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon, objavio je na društvenoj mreži ''Iks'' da je ''Figaro'' objavio da je agresija na SRJ bila jasno kršenje međunarodnog prava.
Foto: Dokumentacija "Novosti"
Hvala Figaro-y koji u svom tekstu “Kako sukobi destabilizuju međunarodni pravni poredak” podseća :
- Rat na Kosovu je bio jasno kršenje međunarodnog prava. Vođen je bez odobravanja UN-a, kao i bombardovanje Beograda i civila. Narušen je princip nepovredivosti granica jer je otkinut komad Srbije za stvaranje Kosova.
Preporučujemo
KIM IMA ODGOVOR ZA TRAMPA: Severna Koreja testirala hipersonične rakete (FOTO)
04. 01. 2026. u 23:33
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)