NEMCI UZVRATILI CRNOM NEZAHVALNOŠĆU Zaharova: Zemlja je bila za ujedinjenje njihovog naroda i doprinela je ujedinjenju
PREMA rečima diplomate, Nemci treba da znaju da je zemlja bila za ujedinjenje njihovog naroda i da je doprinela ujedinjenju.

Foto: EPA
Aktuelno rukovodstvo Nemačke je, snabdevajući Ukrajinu oružjem, uzvratilo Rusiji „crnom nezahvalnošću“ za njenu pomoć u ujedinjenju istoka i zapada zemlje.
Ovo je na radiju Sputnjik izjavila zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
- Nemci treba da znaju da je naša zemlja bila za i da je doprinela ujedinjenju njihovog naroda. Oni su to platili crnom nezahvalnošću, sada snabdevajući oružjem kojim ubijaju one koji su im pomogli da se ujedine, doprinoseći rastu nacizma, neonacizma i fašizama u Ukrajini - rekla je diplomata.
U Nemačkoj su ove godine proslavili 34. godišnjicu ujedinjenja zemlje - Dan nemačkog jedinstva, koji je državni praznik i neradni dan. 3. oktobra 1990. pet država bivše Nemačke Demokratske Republike (DDR) – Brandenburg, Meklenburg-Zapadno Pomeranije, Saksonija, Saksonija-Anhalt i Tiringija – ušle su u sastav Savezne Republike Nemačke. Glavne proslave uz učešće rukovodstva zemlje održavaju se ove godine u administrativnom centru Meklenburg-Zapadno Pomeranije – Šverinu.
Prvobitno je planirano da se praznik u čast ujedinjenja zemlje održi 9. novembra - na dan pada Berlinskog zida.
Međutim, odlučeno je da se odustane od ove ideje, jer se taj datum vezuje za mračni period u istoriji Nemačke: 1923. godine, na današnji dan, dogodio se „Pivski puč“, pokušaj puča koji su preduzeli Adolf Hitler i general Erih Ludendorf, a u noći 10. novembra 1938. godine jevrejski pogromi u desetinama nemačkih gradova – Kristalna noć. Iz tog razloga je za praznik izabran drugačiji datum - 3. oktobar, povezan sa stvarnim ujedinjenjem SR Nemačke i DDR-a 1990. godine.
(Tass)
BONUS VIDEO:
TRESLO SE I U IRAKU: Snimci Marije Zaharove iz Bagdada tokom zvanične posete ruske delegacije
Preporučujemo

"DžONSON RASPLAMSAVA SUKOB U UKRAJINI" Zaharova: Nastavlja da provocira i huška
12. 11. 2024. u 22:38

ZAHAROVA TVRDI: Ukrajinci koriste rusku vojsku kao živi štit u Kurskoj oblasti
08. 11. 2024. u 19:42

HRVAT, SLOVENAC I ITALIJAN TUKLI SRPSKE POLICAJCE: Evo ko su strani državljani uhapšeni u nasilnim blokaderskim protestima
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tokom sinoćnjih protesta povređeno 75 policajaca, a privedeno 114 lica od kojih 3 strana državljanina.
15. 08. 2025. u 12:21

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

CIFRA - BOLI GLAVA: Koliku penziju prima Berček? Svakog meseca na račun mu ležu DVE SUME
MNOGI kažu da je Aleksandar Berček jedan od najvećih glumaca na ovim prostorima, a on je svoj talenat dokazivao idući iz uloge u ulogu, i iznova pokazujući čari svog glumačkog umeća.
15. 08. 2025. u 13:20
Komentari (0)