PREMINUO POZNATI KOMPOZITOR: Devet puta nominovan za Oskara
KOMPOZITOR pesama iz Diznijevih filmova Ričard Šerman preminuo je u 96. godini, saopštila je kompanija "Dizni".
Foto Pixabay free images
Navodi se da je Šerman preminuo u bolnici na Beverli Hilsu u Kaliforniji.
Ričard Šerman je zajedno sa pokojnim bratom Robertom, koji je pisao tekstove pesama, bio među najviše hvaljenim i najplodnijim stvaraocima filmske muzike, prenosi Rojters.
Oni su napisali više od 200 pesama i bili su devet puta nominovani za Oskara, osvojili su dva Oskara i tri nagrade Gremi.
Robert Šerman je preminuo 2012. godine.
BONUS VIDEO: VATROMET KOD BEOGRADSKOG POBEDNIKA: Kad "delije" slave Zvezdinu titulu na Kalemegdanu
Preporučujemo
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)