"PEDRO, NE DAJ SE!" Sančez će sutra saopštiti da li podnosi ostavku zbog optužbi na račun svoje supruge za korupciju
ŠPANSKI premijer Pedro Sančez sutra će saopštiti da li će podneti ostavku zbog optužbi protiv svoje supruge Begonje Gomez za korupciju i trgovinu uticajem.
Foto: Tanjug/AP photo
Istraga protiv Begonje Gomez usledila je nakon žalbe grupe za borbu protiv korupcije Manos Limpijas (Čiste ruke), koja ima veze sa krajnjom desnicom, piše Gardijan. Grupa je navela da je Begonja Gomez iskoristila svoj uticaj kao supruga premijera da bi navodno obezbedila sponzore za magistarski kurs na univerzitetu koji je vodila.
Sančez je istakao da će njegova supruga sarađivati sa vlastima, a za optužbe protiv nje okrivio je ''desničarske i krajnje desničarske'' partije i medije.
Španski mediji u petak su objavili audio-zapise i transkripte sastanka 2014. između jednog ministra konzervativne Narodne partije (PP) i Hosea Manuela Viljareha, bivšeg policijskog inspektora optuženog za špijuniranje i rad na diskreditaciji nekih od španskih političara. Na snimcima njih dvojica razgovaraju o planovima da špijuniraju oca Begonje Gomez kako bi ''politički ubili“ Sančeza, navodi Gardijan. Tokom razgovora, Viljareho takođe pominje da on ''režira“ aktivnosti Manos Limpijasa.
Oko 10.000 Sančezovih pristalica okupilo se u subotu u Madridu kako bi iskazalo podršku premijeru i zamolili ga da ne podnosi ostavku. Birači Sančezove Socijalističke radničke partije (PSOE) nosili su transparente ''Pedro, ne daj se'' i ''Demokratija da, fašizam ne'', prenosi Efe.
BONUS VIDEO:
IZRAELSKI NAPAD: Vojska gađala više lokacija u južnom Libanu
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)