OGLASILE SE SIRENE ZA OPASNOST U NEMAČKOJ: Na ekranima se pojavilo upozorenje građanima
ŠIROM nemačke savezne države Severna Rajna-Vestfalija danas su se oglasile sirene, a na mobilne telefone građana stigla je poruka o upozorenju na opasnost, koja je poslata u okviru probe sistema za uzbunjivanje građana.
Foto: Vikipedija
U Ahenu, gradu u blizini granice sa Belgijom i Holandijom, sirene su se prvi put oglasile tačno u 11 časova, a potom su se čule u još nekoliko navrata, dok su mobilni telefoni glasno zapištali, a na ekranu se pojavila poruka o probnom upozorenju, uz napomenu da ne postoji opasnost po građane, javlja dopisnik Tanjuga.
Oko 6.150 sirena oglasilo se širom Severne Rajne-Vestfalije u okviru obeležavanja Dana upozorenja, koji ima za cilj da se testiraju uređaji za upozoravanje građana i poveća osetljivost stanovništva na temu zaštite od katastrofa, prenosi nemački VDR.
Poruke upozorenje poslate su iz Situacionog centra državne vlade Severne Rajne Vestfalije, a kako navode nemački mediji, objavljuju se i putem medija i aplikacija za upozorenje, kao i, prvi put, na oko 1.500 digitalnih informativnih tabli u gradovima.
"Upozorenje mora da stigne do svih u zemlji. Zato pravimo veliku buku na Dan upozorenja širom zemlje koristeći mobilne telefone, sirene, zvučnike i još mnogo toga da zaista probudimo svih 18 miliona ljudi u Severnoj Rajni-Vestfaliji", rekao je ministar unutrašnjih poslova te savezne države Herbert Reul.
Ovo je deseti put da se u Severnoj Rajni-Vestfaliji održava proba za hitne slučajeve.
BONUS VIDEO: DR Novosti: Kada treba početi sa anti-age rutinom
Preporučujemo
VAJMARSKI TROUGAO ZA UKRAJINU: Šta spremaju Francuska, Nemačka i Poljska?
13. 03. 2024. u 18:14
POŠTA SRBIJE PONOVO UPOZORAVA NA PREVARU: Ne otvarajte ovakve poruke (FOTO)
13. 03. 2024. u 17:19
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)