"BLISKI ODNOSI U SVIM OBLASTIMA" Peskov o optužbama da Pjongjang isporučuje oružje Rusiji: Ne vidimo smisao...

PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da Rusija planira da nastavi da razvija bliske odnose sa Severnom Korejom u svim oblastima.

БЛИСКИ ОДНОСИ У СВИМ ОБЛАСТИМА Песков о оптужбама да Пјонгјанг испоручује оружје Русији: Не видимо смисао...

Foto: EPA

Odgovarajući na optužbe Južne Koreje, Japana i SAD da Pjongjang isporučuje oružje Rusiji, Peskov je rekao da je reč o neosnovanim izjavama, prenosi Rojters.

- Ne vidimo smisao u komentarisanju toga. Severna Koreja je naš sused i nastavićemo da razvijamo odnose u svim oblastima - poručio je Peskov.

Predsednik Rusije Vladimir Putin i severnokorejski lider Kim Džong Un održali su samit u septembru, tokom kojeg su razgovarali o vojnim pitanjima, uključujući rat u Ukrajini, i eventualnoj pomoći Moskve Severnoj Koreji u razvoju tajnog satelitskog programa.

BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Delta Real Estate lider zelene gradnje u Srbiji