IZRAELCI "SKINULI MASKU" ABU OBAIDI: Otkriveno kako izgleda portparola elitne jedinice Hamasa (VIDEO)
IZRAELSKA vojska je danas objavila da je otkrila identitet Abu Obaide, visokorangiranog pripadnika Hamasa i portparola elitne jedinice "Iz ad-Din al-Kasam".

Foto: Printsrkin
Izraelska vojska je danas objavila da je otkrila identitet Abu Obaide, visokorangiranog pripadnika Hamasa i portparola elitne jedinice "Iz ad-Din al-Kasam".
- Krio se iza svoje crvene kefije (marame) baš kao što se Hamas krije iza civilnih objekata kada ispaljuje rakete na Izrael - rekao je Adrae.
- Hudhaifa Kalote, razotkriven si - napisao je portparol izraelske vojske uz snimak koji navodno otkriva lik Abu Obaide.
On je napisao da maske i kefije neće pomoći borcima Hamasa.
Izraelski mediji su već jednom, 2014. godine, tvrdili da su otkrili identitet Abu Obaide, koji je nazivan "Glasom zla", što je odmah demantovano iz brigade Al-Kasam.
Pretpostavlja se da je Abu Obaidin alijas preuzet od Abu Obaide ibn al-Džara, pratioca proroka Muhameda i komandanta vojske Rašidunskog kalifata tokom bitke za Jarmuk, i opsade Jerusalima tokom 7. veka.
Podsećamo, tokom opsežnih napada na pojas Gaze u protekla 24 sata, uništene su stotine ciljeva, saopštila je izraelska vojska jutros.
Među ciljevima koji su uništeni su tuneli, vojni štab, skladišta municije, minobacački položaji i lansirne pozicije protivtenkovskih projektila, tvrdi izraelska vojska.
(Kurir)
Preporučujemo


PUTIN O IZRAELSKO-PALESTINSKOM RATU: Sa bolom u srcu pratimo situaciju u Svetoj zemlji
25. 10. 2023. u 20:31

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

MNOGI NE ZNAJU I drugi Oliverin muž bio je poznati GLUMAC i najveća ljubav njene koleginice: "Znala je da me voleo"
OVA nedelja posvećena je legendi domaćeg glumišta, Oliveri Marković. Čuvena umetnica rođena je 3. maja 1925. godine, a i danas nosi titulu jedna od najznačajnijih glumica srpske pozorišne i filmske scene. Tokom duge i plodne karijere, ostavila je neizbrisiv trag u domaćoj umetnosti, ali i u emotivnim pričama koje su je pratile izvan reflektora.
07. 05. 2025. u 09:38
Komentari (0)