SASTANAK U KEMP DEJVIDU: SAD, Japan i Južna Koreja planiraju koordinisane sankcije protiv Rusije
SAD, Japan i Južna Koreja spremne su da uvedu koordinisane sankcije protiv Rusije, da smanje zavisnost od ruskih energenata i nastave da podržavaju Ukrajinu, izjavili su lideri tri zemlje na samitu u Sjedinjenim Američkim Državama.

Foto Tanjug/AP
-Obavezujemo se da ćemo nastaviti da podržavamo Ukrajinu uvođenjem koordinisanih i strogih sankcija protiv Rusije i da ćemo ubrzati smanjenje zavisnosti od ruskih energenata, navodi se u dokumentu.
Vašington, Seul i Tokio smatraju da će važna lekcija konflikta u Ukrajini biti čvrsta volja međunarodne zajednice da poštuje principe teritorijalnog integriteta, suvereniteta i mirnog rešavanja sporova.
U zajedničkoj izjavi se navodi i da će SAD, Južna Koreja i Japan sprovoditi svake godine zajedničke vežbe u cilju jačanja vojne saradnje.
Predsednik SAD Džozef Bajden je primio premijera Japana Fumio Kisidu i predsednika Južne Koreje Jun Sukjula u svom letnjikovcu Kemp Dejvid pored Vašingtona.
Prethodni sastanak trojice lidera je održan 21. maja u okviru samita G7 u Hirošimi.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - OVAKO SE BRANI KRIMSKI MOST: Svuda je magla i dim
Preporučujemo

CNN TVRDI - AMERIKA NIJE ZADOVOLjNA ODLUKAMA KIJEVA: Zašto trošite resurse uzalud?
18. 08. 2023. u 19:10

PENTAGON: Nismo promenili status nuklearnih snaga zbog poteza Rusije i Belorusije
18. 08. 2023. u 00:35

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (1)