SIJARTO POBESNEO ZBOG KULEBE: "Samo kada vratite prava Mađarima, pričamo o integraciji"
POZIV upućen ukrajinskom šefu diplomatije Dmitru Kulebi na sastanak ministara spoljnih poslova zemalja NATO podriva jedinstvoa alijanse, rekao je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
On dodaje da Mađarska neće podržati nikakvu integraciju Ukrajine dok se ne vrate prava zakarpatskih Mađara.
- Počinje jednoipodnevni sastanak ministara spoljnih poslova NATO-a... Poziv ukrajinskom šefu diplomatije krši princip jedinstva saveznika unutar NATO-a, ali mi na sastanku učestvujemo u znak konstruktivnosti. Ističem sada da će Mađarska podržati bilo kakve pokušaje integracije Ukrajine samo i isključivo samo u slučaju da Ukrajinci vrate zakarpatskim Mađarima prava koja su imali pre 2015. godine - ističe Sijarto.
Šef mađarskog MIP-a je takođe ponovio da zemlje NATO-a moraju učiniti sve da spreče direktan sukob sa Rusijom.
BONUS VIDEO: KAĆUŠA NA ULICAMA PARIZA - Pogledajte ulični performans mladih tokom antirežimskih protesta
Preporučujemo
PAO SNEG: Da li policija može da vas kazni ako nemate zimske gume? Veći trošak - ali i bezbednost
03. 04. 2023. u 18:20 >> 08:28
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)