ALBANSKI DŽIHADISTA IMAO POMAGAČE? Fejzulaj masakrirao ljude po Beču, njegova majka sada progovorila
MAJKA Kujtima Fejzulaja, koji je 2. novembra 2020. godine u centru Beča izvršio teroristički napad, smatra da je njen sin sigurno imao pomagače.
Foto: Tviter
Fejzulaj je, u noći pre dve godine, pucajući na sve koji su se kretali, ubio četiri lica i ranio više od 20 osoba.
Majka austrijskog državljanina albanske nacionalnosti poreklom iz Severne Makedonije, kojeg je policija ubila, pred sudom ističe da je on sigurno imao pomagače.
Ona je, na suđenju šestorici osumnjičenih za saučesništvo u terorističkom napadu, prepoznala dvojicu, za koje je kazala da su bili prijatelji njenog sina.
Kazala je da je njen sin bio pod lošim uticajem tih prijatelja.
Tvrdi da nije primetila radikalizaciju svog sina, iako su se na verske teme svađali, pa ih je izbegavala.
Inače, Fejzulaj je početkom 2020. zbog pokušaja da ode u džihad bio osuđen na zatvorsku kaznu, ali je zbog dobrog ponašanja i ocene da se deradikalizovao prevremeno pušten na slobodu.
Kujtim je svoje roditelje smatrao nevernicima i tražio je od majke da nosi maramu.
Majka je rekla da je preko medija saznala za delo koje je izvršio njen sin.
(Kosovo Online)
BONUS VIDEO: SNIMCI DEJSTVA "GRADA" - Dejstva ruskih projektila u zoni odbrane vazdušnog prostora
Preporučujemo
SUTRA JE TUCINDAN: Šta po starim običajima mora da uradi domaćica, a šta domaćin
04. 01. 2023. u 11:18
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (1)