NAKON KONSULTACIJA: Turska spremna pomoći Rusiji i Ukrajini da okončaju rat što pre
TURSKA je potvrdila da je spremna da Rusiji i Ukrajini pruži maksimalnu podršku kako bi se okončao rat što pre, saopštilo je danas tursko ministarstvo spoljnih poslova.

Foto Tanjug/AP
Saopštenje dolazi nakon konsultacija koje su u Istanbulu obavili ruski zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Veršinjin i njegov turski kolega Sedat Onal, preneo je TASS.
- Insistirali smo da rat u Ukrajini treba da se završi što pre je moguće i naglasili da je nastavak pregovora neophodan da se pronađe pravedno i održivo rešenje. Potvrdili smo da smo spremni da pružimo maksimalnu moguću podršku svim stranama - poručili su iz turskog ministarstva spoljnih poslova.
Preporučujemo

"PARTIBREJKER" REMETI NATO PLANOVE: Redžep Tajip Erdogan utvrđuje dominaciju
09. 12. 2022. u 18:19

ERDOGAN SA PUTINOM I ZELENSKIM: Jačanje Crnomorske inicijative za žito
09. 12. 2022. u 11:06

ŠVEDSKO TUŽILAŠTVO ODBILO IZRUČENjE: Turski državljani daleko od povratka u domovinu
08. 12. 2022. u 13:49

NEMA ULASKA DOK TURSKA NE AMINUJE: Hoće li Finska ikada ispuniti turske uslove?
06. 12. 2022. u 21:54

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)