ČEŠKA APELUJE: Mi smo u energetskom ratu sa Rusijom i to šteti celoj Evropskoj uniji
ČEŠKA će predložiti sazivanje vanrednog sastanka Energetskog saveta Evropske unije što je pre moguće, radi rešavanja problema rastućih cena energije, izjavio je danas češki ministar industrije Jozef Sikela.

Foto:AP/Sara Spirković
Evropa se suočava s ogromnim povećanjem računa za energente usled vrtoglavnog rasta cena gasa, pri čemu rat u Ukrajini i evropske sankcije Rusiji intenziviraju zabrinutost u pogledu sigurnosti snabdevanja gasom. Zemlje članice EU užurbano rade na merama za ublažavanje tereta visokih cena za građane i kompanije.
- Mi smo u energetskom ratu sa Rusijom i to šteti celoj EU. U dogovoru sa Evropskom komisijom i premijerom Petrom Fijalom, predložiću da se sazove vanredni sastanak Energetskog saveta EU što je pre moguće - napisao je Sikela na Tviteru, prenosi Rojters.
Češka trenutno predsedava EU i već je zakazala redovan sastanak ministara energetike za oktobar.
Evropska komisija je ovog meseca saopštila da „hitno procenjuje različite mogućnosti za uvođenje ograničenja za cene gasa“, ne precizirajući u kom obliku bi to ograničenje bilo.
Komisija je navela da će se konsultovati s državama članicama EU o limitiranju cena gasa i da će na jesen izvestiti o predlozima.
BONUS VIDEO:
POMRAČENjE U BERLINU: Bez ambijentalnog osvetljenja zbog štednje
Preporučujemo

OZBILjNA KRIZA OLAFA ŠOLCA: Nemačka će smanjiti proizvodnju toalet papira zbog cena gasa
25. 08. 2022. u 20:58

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (3)