PRVI REZULTATI PARLAMENTARNIH IZBORA U FRANCUSKOJ: Makron osvojio većinu - nedovoljnu za vlast
LOŠ skor ostvarila je predsednička većina francuskog šefa države Emanuela Makrona u drugom krugu parlamentarnih izbora.

Foto AP
Istina, osvojia je većinu, na osnovu prvih preliminarnih rezultata, ali sa njom neće moći da vlada.
Makronovoj koaliciji “Zajedno” pripašće između 205 i 235 poslaničkih mesta, od ukupno 577. Za apsolutnu većinu bilo im je potrebno 289.
Melanšonovi levičari osvojili su od 170 do 190 mesta.
Trećeplasirani Republikancima iz klasične desnice pripalo je 60 do 75 mesta, a odličan skor ostvario je “Nacionalni front” krajnje desnice sa 75 do 95 mesta.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE KAKO SE LANSIRA "ISKANDER": Snimci ruskog Ministarstva odbrane
Preporučujemo

MELANŠON ZA PETAMA MAKRONU Počeo drugi krug parlamentarnih izbora u Francuskoj
19. 06. 2022. u 09:55

PROBLEM ZA ČETIRI ZEMLjE EU! Blumberg: Evropa počela da troši gas uskladišten za zimu
18. 06. 2022. u 09:17

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (2)