BAJDENU ZABRANJEN ULAZAK U RUSIJU! Iz Moskve poručili da će svaka neprijateljska akcija imati odgovor

Танјуг

21. 05. 2022. u 14:23

RUSIJA je danas saopštila da je zabranila ulazak u zemlju za 963 američkih državljana, uključujući predsednika Džozefa Bajdena, državnog sekretara Entonija Blinkena i šefa Centralne obaveštajne agencije (CIA) Vilijama Bernsa.

БАЈДЕНУ ЗАБРАЊЕН УЛАЗАК У РУСИЈУ! Из Москве поручили да ће свака непријатељска акција имати одговор

Foto AP

Ministarstvo spoljnih poslova je u saopštenju naglasilo da je ovaj korak odgovor na sankcije koje SAD stalno nameću Rusiji i upozorilo da će "neprijateljske akcije” i dalje dobijati “odgovarajući odgovor”, prenosi RIA Novosti.

- Rusija ne traži konfrontaciju i otvorena je za iskren dijalog uz uzajamno poštovanje, odvajajući američki narod, koji poštuje, od vlasti SAD, koje podstiču rusofobiju i onih koji im služe - navelo je Ministarstvo.

Zabrana ulaska ima samo simbolično značenje, ali označava konstantno pogoršanje odnosa Rusije sa jedne strane, i SAD i njihovih saveznika sa druge od početka napada na Ukrajinu 24. februara, navodi Rojters.

BONUS VIDEO:

PREDAJA PRIPADNIKA "AZOVA": Ukrajinski vojnici napuštaju "Azovstalj"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub