NAPETOST U VATIKANU: Najbliži saradnici pape Franje pozitivni na koronu
VATIKAN je danas saopštio da je nekoliko najbližih saradnika pape Franje pozitivno na koronu.
Foto: tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia
Državni sekretar kardinal Pjetro Parolin ima lake simptome, a zamenik državnog sekretara nadbiskup Edgar Penja Para nije imao simptome korona virusa, saopštio je portparol Vatikana Mateo Bruni, prenosi agencija Rojters.
Bruni je takođe rekao da su se kardinal Parolin (67) i nadbiskup Penja Para (61) samoizolovali u svojim rezidencijama u Vatikanu.
Rojters u izveštaju navodi da se njih dvojica redovno sastaju sa rimokatoličkim poglavarom, ali da nije jasno kada su se poslednji put videli s papom.
Vatikan je od svojih zaposlenih, od kojih većina živi u Italiji, zahtevao da budu u potpunosti vakcinisani, podseća britanska agencija.
BONUS VIDEO - PAPA OTPUTOVAO U IRAK: Istorijska poseta pod nadzorom 10.000 vojnika
Preporučujemo
PROGNOZA INSTITUTA PASTER: Do sredine januara vrhunac talasa infekcija omikron sojem
17. 01. 2022. u 19:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)