ERDOGAN KUMOVAO IZETBEGOVIĆEVOJ ĆERKI: Turski predsednik prvo na svadbi, kasnije sastanak sa članovima Predsedništva BiH (FOTO)

PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan sa porodicom je došao u zvaničnu posetu BiH gde je kumovao na svadbi Jasmine Izetbegović, ćerke Bakira Izetbegovića, i Ćamila Humačkića, biznismena iz Stoca koji živi i radi u Nemačkoj.

ЕРДОГАН КУМОВАО ИЗЕТБЕГОВИЋЕВОЈ ЋЕРКИ: Турски председник прво на свадби, касније састанак са члановима Председништва БиХ (ФОТО)

Foto: Avaz

Nakon venčanja Erdogan će se sastati sa članovi Predsedništva BiH. Zvaničan doček, uz vojne počasti, planiran je za 17.30 časova.

Foto: Avaz

Erdogana je u Sarajevu sa oduševljenjem dočekalo više stotina građana koji su ga, na svakom koraku, pozdravljali aplauzom.  U sklopu posete Erdogan je posetio Šehidsko mezarje Kovači gde je, u pratnji bošnjačkog člana Predsedništva BiH Šefika Džaferovića, položio cveće na grob Alije Izetbegovića.

Foto: Avaz

Obišao je novu Upravnu zgradu Rijaseta Islamske zajednice u BiH, te u centru Sarajeva otvorio obnovljenu Čaršijsku džamiju, odnosno džamiju Havadže Duraka koju je restituisala Generalna direkcija vakufa Republike Turske. Potom je prošetao Baščaršijom gde ga je aplauzom pozdravljalo na stotine Sarajlija, a s nekima je nakratko zastao i razgovarao.

Erdogan je Jasmini Izetbegović kumovao na šerijatskom venčanju, a zvanice su se potom uputile u hotel "Evropa" gde će biti upriličeno građansko venčanje, kojem takođe kumuje turski predsednik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

STIGLA NOVA ZABRANA: Posle Alenovog, otkazan i koncert DŽenana Lončarevića u Bosni - oglasili se organizatori