UKINULI ZIMSKO I LETNJE RAČUNANJE VREMENA: Stanovnici ovog ostrva prvi put ne pomeraju satove unazad

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

28. 10. 2023. u 16:21

STANOVNICI Grenlanda prvi put neće noćas pomeriti kazaljke satova unazad i preći na zimsko računanje vremena.

УКИНУЛИ ЗИМСКО И ЛЕТЊЕ РАЧУНАЊЕ ВРЕМЕНА: Становници овог острва први пут не померају сатове уназад

Foto: Profimedia

Grenlandska vlada je u novembru 2022. odlučila da ukine letnje i zimsko računanje vremena na ostrvu, objavila je danska novinska agencija Ricau.

Ovo ostrvo je zvanično deo Kraljevine Danske, ali u praksi uglavnom ima visok stepen samouprave, javljaju agencije.

Umesto vraćanja kazaljki na satu unazad, grenlandske vlasti su odlučile da trajno ostanu u vremenskoj zoni UTC/GMT-2.

U nedelju će veći deo Evrope, uključujući i Dansku, pomeriti časovnike za jedan sat unazad i preći sa letnjeg na zimsko računanje vremena.

Međutim, na Grenlandu će odsad umesto dosadašnja četiri sata biti tri sata manje nego u Danskoj.

BONUS VIDEO: SAMO ZA NAJHRABRIJE: Kinez pokušao da obori svetski rekord

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
KAKO ĆE IZGLEDATI NOVI JUGO: Predstavljena prva maketa (FOTO)

KAKO ĆE IZGLEDATI NOVI JUGO: Predstavljena prva maketa (FOTO)

LEGENDARNI automobil yugo (jugo), koji je nekada bio ponos domaće auto industrije, vraća se u potpuno novom izdanju! Nakon što je u februaru ove godine najavljeno oživljavanje kultnog brenda, sada je na prestižnom sajmu Car Design Event 2025 u Minhenu premijerno predstavljena i prva maketa budućeg automobila.

07. 05. 2025. u 14:08

Komentari (0)

SASTANCI SU KORPORATIVNI TRENUTAK ISTINE: Goran Vučetić iz Mozzart - a održao novo predavanje u Srpskoj asocijaciji menadžera