USPEŠNI I NA MEĐUNARODNIM TAKMIČENJIMA: Srednja tehnička škola u Somboru obeležila 140 godina postojanja
SVEČANOM akademijom koja je održana u Narodnom pozorištu Srednja tehnička škola u Somboru proslavila jubilej 140 godina postojanja.
foto: Grad Sombor
Direktorka Srednje tehničke škole Suzana Vukićević podsetila je na istoriju i razvoj, od zanatske škole koja je osnovana januara 1883. godine, njenih obrazovnih profila, pa sve do škole kakvu je prepoznajemo danas.
-Naši učenici i profesori ostvaruju sjajne rezultate a sa ponosom ističem učešće na međunarodnom takmičenju 18. internacionalnom salonu inovacija i inovacionih tehnologija „Arhimed“ u Moskvi gde su predstavnici Tehničke škole osvojili zlatnu medalju - naglasila je direktorka.
Ovom prilikom proglašeni su i pobednici literarnog i likovnog konkursa, te turnira u stonom tenisu koji su organizovani povodom proslave 140 godina postojanja škole.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ULAGANjE U OBRAZOVANjE: Sombor nastavlja finansiranjem projekata u školama
11. 01. 2023. u 20:56
PREMIJERA KRAJEM FEBRUARA: Boris Liješević postavlja Pekićevo "Besnilo"
11. 01. 2023. u 17:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)