"OTISAK" SIMBOL TRAGA U VREMENU: Izložba Martine Đorđević u KC „Laza Kostić“ u Somboru

14. 04. 2021. u 16:56

U MALOJ galeriji Kulturnog centra "Laza Kostić" u Somboru sinoć je otvorena izložba "Otisak" mlade umetnice Martine Đorđević.

ОТИСАК СИМБОЛ ТРАГА У ВРЕМЕНУ: Изложба Мартине Ђорђевић у КЦ „Лаза Костић“ у Сомбору

FOTO: J. L.

- Izložbu čini 14  radova nastalih kombinovanom tehnikom, prvenstveno grafikom i crtežom – rekao je  Nikola Pejović, urednik programa KC "Laza Kostić".

- U istraživanju pod nazivom "Otisak" obuhvaćen je proces kreiranja radova i razmatranje načina na koji su radovi nastali kao i dovođenje tog načina u vezu sa poetikom.

Zastupljeno je razmišljanje o tragu kao ostatku nečega što je postojalo, kao i o samom otisku prsta kao materijalnim prikazom ljudskog identiteta. Primarni momenat jeste sama simbolika otiska i njegove vrednosti. Te vrednosti su se istakle putem linije bilo da je reč o tehnici crteža ili grafike.

Uz poštovanje svih epidemioloških mera, postavka će biti izložena do 26. aprila.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub