TEATAR "VUK": Premijerna obnova „Ajnštajnove izdaje“
U TEATRU „Vuk“ na repertoaru je 29.oktobra premijerna obnova predstave „Ajnštajnova izdaja“ Erika Emanuela Šmita, u režiji Ade Lazić.
Zoran Jovanović
Ovo je ozbiljna komedija, o dva neobična čoveka, koji se sreću na obali jezera u Nju Džersiju, četrdesetih godina 20. veka, i pokušavaju da nađu zajedničku tačku oproštaja, sebi i svetu, koji je uvek na ivici uništenja. Albert Ajnštajn, humanista i pacifista, genije, strahuje da će nacisti napraviti prvu atomsku bombu. Da li treba upozoriti Ruzvelta, dati priliku Americi da pobedi u trci u naoružanju? – pitanja su koje postavlja pisac, podseća rediteljka.
Igraju Nebojša Dugalić, Branislav Zeremski i Jova Jelisavčević. Prevod komada uradio je dr Nikola Bjelić, scenografiju Milan Miladinović,a kostime
Preporučujemo
KRITIKA (POST)MODERNE: 58. Oktobarski salon, Kulturni centar Leskovac
27. 10. 2020. u 15:00
SVE LEPOTE SRBIJE: Ilustrovana knjiga Maje Pantić sa ilustracijama Ane Grigorjev
27. 10. 2020. u 14:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)