POLJA TEKSTILA I SEĆANJA: Radovi umetnice iz Pariza Brankice Žilović Šoven u galeriji "Novembar"
UMETNICA koja živi, stvara i predaje u Parizu, Brankica Žilović Šoven, predstaviće odabrane radove na postavci "Polja sećanja", koja će biti otvorena na Vračaru, u galeriji "Novembar" 10. septembar u 19 časova.

Foto: Brankica Žilović Šoven
Poslednjih sedamnaest godina učestvovala je u brojnim međunarodnim umetničkim projektima, izlagala u muzejima i galerijama širom sveta - od Francuske, Italije i Nemačke do SAD-a, Kine i Senegala, a radove koje će predstaviti karakteriše istraživanje mogućnosti tekstila u kombinaciji sa drugim, tvrđim materijalima.
Tokom karijere ova autorka je istraživala različite materijale i eksperimentisala u različitim medijima, ali se za njeno delo, ipak, najviše vezuje, specifično korišćenje tekstila.
Preporučujemo

FILM “KRALj OSTRVA” DžUDA APATOVA U BIOSKOPIMA: Hit komedija o ljubavi i odrastanju
10. 09. 2020. u 15:45


ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)