“HARTEFAKT” TRAŽI NAJBOLJI: Deveti Konkurs za najbolji savremeni angažovani dramski tekst
FONDACIJA “ Hartefakt fond" iz Beograda organizuje deveti Konkurs za najbolji savremeni angažovani dramski tekst, sa namerom da pruži priliku novim dramskim autorima da predstave svoj rad u oblasti savremenog teatra regionalnoj i evropskoj javnosti.

Foto: Depositphotos
Osnovni kriterijumi su umetnička vrednost i društvena angažovanost, a pobednici prethodnih konkursa su: Olga Dimitrijević sa tekstom „Radnici umiru pevajući“, Doruntina Baša „Prst“, Vesna Perić „Šta je ona kriva nije ništa ona kriva“, Mirza Skenderagić „Probudi me kada završi“, „Ovaj će biti drugačiji” Staše Bajac, „Muškatle mogu preživeti sve”, autorke Ive Brdar i „Poslednji afterparti” Dina Pešuta.
Ovogodšnji žiri ( glumac Leon Lučev, dramska autorka Biljana Srbljanović i glumac Ermin Bravo) odlučivaće o najboljem: osvajanje prvog mesta na konkursu podrazumeva dodelu novčane nagrade i otkup autorskih prava za premijerno izvođenje pobedničkog komada u produkciji „Hartefakta“ u jednom od regionalnih pozorišta.
Konkurs je otvoren od 1. jula do 15. oktobra 2020.
Preporučujemo

Rezultati prvog konkursa FCS posle pandemije: Novac samo za dva filma, a evo i koja
27. 06. 2020. u 07:26

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)