NASLEĐE I IDENTITET : Etnografski muzej u Beogradu otvara vrata mladim posetiocima
POVODOM obeležavanja Međunarodnog dana mladih 12. avgusta, Etnografski muzej u Beogradu otvara vrata za sve mlade posetioce (uzrasta od 15 do 30 godina), kojima je na ovaj dan omogućen slobodan ulaz.
foto N.Skenderija
Kako se navodi, ovaj dan je savršena prilika da mladi otkriju kako su živeli naši preci, kako se nekada slavilo, radilo, oblačilo. Kroz deo stalne postavke i aktuelne izložbe, posetioci će moći na intrigantan i zanimljiv način da se povežu sa srpskom tradicijom i kulturnim nasleđem.
Cilj ove akcije je da se podstakne interesovanje mladih za kulturu kao i da se ukaže na važnost očuvanja nasleđa koje je deo našeg identiteta.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)