KAMERNA MUZIKA IVANA JEVTIĆA: Dela našeg akademika u Palati umetnosti "Madlena"
KONCERT kamerne muzike u Palati umetnosti "Madlena" je u subotu, 8.marta, a na programu su dela akademika Ivana Jevtića.
foto promo
Ovaj muzički događaj osmišljen je u tri celine: prvo će biti izveden Diptih za violinu i klavir, zatim Prelidi za violu i klavir, i na kraju Grand trio, napisan za violinu, violu i klavir.
Izvođači su violinista Dušan Panajotović, violinistkinja i violistkinja Marina Popović i pijanista Igor Dražević.
Ivan Jevtić je diplomirao i magistrirao kompoziciju na Fakultetu muzičke umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu. Dalje školovanje nastavio je na Nacionalnom konzervatorijumu u Parizu, a posle toga, kao korisnik Herderove stipendije, usavršavao se u Beču na Visokoj školi za muziku. Dobitnik je brojnih prestižnih domaćih i međunarodnih nagrada za kompoziciju: njegova dela izvode širom sveta proslavljeni muzičara u mnogim državama Evrope, Severne i Južne Amerike, Rusiji, Japanu i Kini. Krajem devedesetih godina bio je profesor kompozicije i orkestracije na Konzervatorijumu za muziku u Brazilu. Do sada, Ivan Jevtić je napisao više od sto kompozicija (opusa) u oblasti kamerne, koncertne i simfonijske muzike.
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)