"RUGANJE NARODU" NAJBOLJA DRAMA : Uroš Čupić pobednik konkursa Sterijinog pozorja
DRAMA „Ruganje narodu “ dramskog pisca Uroša Čupića (34) pobedila je na konkursu Sterijinog pozorja za originalni domaći dramski tekst - saopšteno je iz ove teatarske ustanove u Novom Sadu.

Uroš Čupić / Foto : St. pozorje
Pročitavši pedesetak prispelih radova, žiri konkursa u sastavu - Đorđe Kosić, dramaturg (predsednik), Mina Petrić, dramaturg i Mladen Vesković, književni kritičar, najboljom je proglasio dramu “Ruganje narodu” pod šifrom “Maus”. Naknadnim uvidom utvrđeno je da je autor teksta Uroš Čupić.
Reč je o autoru nekoliko scenarija za studentske filmove.Zajedno sa kolegom s klase Nikolom Đonovićem napisao je scenario za 13 epizoda veb serije SDNS koja je imala premijerno izvođenje u okviru “Film Festivala” u Sremskim karlovcima 2024. godine.
Čupićeva drama “Beskućnici” imala je javno čitanje u okviru Sterijinog pozorja 2020. godine, a isti komad je objavljen u pozorišnom časopisu „Scena“. Njegova diplomska drama NjKV doživela je premijeru na sceni „Krsmanca“ krajem 2022. godine, a zatim je izvođena u pozorištima širom Srbije.
Autor je dečjeg dramskog teksta Paklena lektira koji je pobedio na konkursu za originalni dramski tekst za decu do 10 godina u organizaciji pozorišta „Boško Buha“ i BELEF-a.Trenutno živi i radi u Beogradu.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)