SLIKA U SVETU VERE: Gostujuća izložba u Istorijskom muzeju Srbije okupila dela 54 autora
TRADICIJA slikovne materijalizacije sveta kao Božije tvorevine, izobražene na opipljivom komadu drveta, platna, mermera ili papira, čini interdisciplinarnu izložbu "Svet u slici - Slika sveta", nadahnutu verskim i kulturnim nasleđem,koja gostuje u Istorijskom muzeju Srbije.
Izlazak iz Egipta, tempera na dasci Todor Mitrović
Na galeriji IMS sabrana su ostvarenja čak 54 umetnika, koja se prepliću u verskom, tematskom i tehničko-tehnološkom smislu, ilustrujući suživot različitih verskih zajednica na teritoriji današnje Srbije. Autorski tim, koji je postavio idejne osnove i izvršio selekciju radova predvodio je glavni kustos izložbe prof. dr Oliver Tomić. Saradnici i stručnjaci, angažovani u različitim fazama realizacije projekta, bili su zaposleni Akademije Srpske pravoslavne crkve za konservaciju i restauraciju, Muzeja Srpske pravolsavne Crkve i Instituta za studije kulture i hrišćanstva. Dragocene predmete i umetnička dela ustupili su za ovu priliku Jevrejski istorijski muzej u Beogradu, Udruženje muslimana "Gajret" i Rimokatolička crkva u Srbiji.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
REČ JE NAŠ OBRAZ PRED BOGOM: Nagrada "Stevan Raičković" uručena Slobodanu Ristoviću
10. 07. 2026. u 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)