"USPAVANA LEPOTICA" OTVORILA SEZONU: Posle pet godina, baletsko delo Čajkovskog ponovo u u SNP
KLASIKOM "Uspavana lepotica" Petra Iljiča Čajkovskog u koreografiji i režiji Vladimira Logunova, a prema originalnoj koreografiji M. Petipaa otvorena je večeras u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu.
Foto: N. Bradonjić/SNP
Jedan od najpopularnijih i među publikom omiljenih baleta ponovo će se igrati 19. oktobra u 19 sati na sceni ,,Jovan Đorđević”.U naslovnoj roli nastupa prvakinja Baleta Ana Đurić, Vilu Jorgovan igra Milena Krkotić, dok će prvi put princa Dezirea igrati Artemij Makarov. U ulozi Vile Karabos gledaćemo mladu i talentovanu Katarinu Zec.
Pored solista i ansambla Baleta, učestvuje i orkestar Opere SNP-a, kojim će dirigovati Mikica Jevtić. Direktor Baleta, Toni Ranđelović, ističe da je ova obnova samo uvertira u sve što nas očekuje u ovoj baletskoj sezoni.
– Ovo je jedna od naših najzahtevnijih i najlepših predstava i radujemo se što je posle pet godina ponovo igramo. U ovoj predstavi učestvuje kompletan ansambl Srpskog narodnog pozorišta, solisti, mladi igrači kao nosioci i kompletan Orkestar SNP-a. Mislim da ovaj grad, koji je bio prestonica kulture, i zaslužuje da ima ovako jedan lep i raznovrstan program, kakav u ovoj sezoni pripremaju sve tri umetničke jedinice – rekao je direktor Baleta, Toni Ranđelović.
" Uspavana lepotica" jedno je od najpoznatijih dela Petra Čajkovskog i ujedno jedno od najviše izvođenih na baletskom repertoaru. Pored večite borbe dobra i zla, ovo delo odlikuje i bogatstvo fantazije: u čarobni svet snova i mašte uvlače nas briljantne varijacije i igre parova, koji su posebna odlika ovog baleta.
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo, preti mu smrna kazna; Rodriges prkosi Trampu (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 21:46
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)