SRPSKO VEČE OZBILJNE MUZIKE: Na Ohridskom letu 18.avgusta koncert naših poznatih izvođača
U OKVIRU festivala Ohridsko leto, u nedelju 18. avgusta, održaće se u Crkvi Svete Sofije srpsko veče ozbiljne muzike. Nastupiće mecosopran Ljubica Vraneš, solistkinja Narodnog pozorišta u Beogradu, profesor i prvak Opere Dragoljub Bajić, dok će za klavirom biti Natalija Mijailović.

foto D.MIlovanović
Ljubica Vraneš diplomirala je i magistrirala u klasi prof.Radmile Bakočević na FMU u Beogradu, dobitnik je prve nagrade na takmičenjima za najboljeg mecosoprana "Nikola Cvejić"i "Petar Konjović". Domaćoj i stranoj publici poznata je po ulogama u operama "Nabuko", "Karmen", ""Otelo", "Don Karlos", "Samson i Dalila" i drugim.
Dragoljub Bajić dobitnik je mnogih priznanja, kao što su nagrade "Vojislav Vučković", "Lazar Jovanović" i "Petar Konjović". FMU završio je na odseku solo pevanje u klasi prof. Nikole Mijailovića, u čijoj klasi je i doktorirao 2023. godine, a potom je postao di ocent na ovom fakultetu. Dobitnik je brojnih nagrada u zemlji i inostranstvu, među kojima se izdvajaju tri prve nagrade na takmičenjima: "Vojislav Vučković", "Petar Konjović" i "Lazar Jovanović".
Natalija Mijailović završila je FMU u klasi prof.Maje Rajković. Laureat je mnogih priznanja, između ostalih, pobednik je pijanstičkog tamičenja "Slovenski" i "Petar Konjović", a dobitnik je i nagrade "NIkolaj Rubinštajn" u Parizu.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

"SAZNAO SAM ZA NjENE AVANTURE" Kemiš u otvorenom pismu o razvodu: "Početkom decembra iselio sam se iz zajedničkog stana"
"OVIM sam želeo da okončam jedan ružan period u mom životu..."
09. 05. 2025. u 11:18
Komentari (0)