ANE DEBITUJU U NASLOVNIM ROLAMA: Opere na Velikoj sceni "Madlenianuma"
SOPRAN Ana Cvetković prvi put nastupa u naslovnoj ulozi u opereti-mjuziklu "Vesela udovica", u režiji Roberta Boškovića i pod upravom maestre Vesne Šouc, u ponedeljak 25. septembra na Velikoj sceni "Madlenianuma".
promo
Lirsko-koloraturni sopran iz Beograda, Ana Cvetković diplomirala je na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu (u klasi Gordane Jevtović Minov) i specijalizaciju operskog repertoara (Nikola Mijailović). Magistrirala je u Beču i bila stipendista CEE Musiktheater, koji podržava obrazovanje najtalentovanijih mladih operskih talenata severoistočne Evrope.
Doktorske studije upisuje 2009. godine u klasi Ljudmile Gros Popović na odseku za kamernu muziku, na FMU u Beogradu. Prvi profesionalni debi ostvaruje u Japanu 2011. godine u ulozi Mikaele, a operski repertoar gradi u Nemačkoj operskoj kući Koburg u kojoj je ostvarila više od 15 uloga. Podjednako neguje i koncertni repertoar sa pijanistom Vladimirom Stojnićem.
U sredu 27. septembra na repertoaru zemunske opere i teatra je "Turandot" u režiji Maria Pavla del Monaka i pod dirigentskom palicom Đorđa Pavlovića, raskošna koprodukcija Narodnog pozorišta iz Beograda i "Madlenianuma". U ovoj operi-bajci na Velikoj sceni "Madlenianuma" debituje Ana Rupčić u naslovnoj ulozi, a prvi put na ovoj sceni peva sopran Nevena Bridžen, kao robinja Liu.
Preporučujemo
VILINSKA ENERGIJA DRVEĆA: U Galeriji "Sigidunim" video radovi Kristine Vlaisavljević
22. 09. 2023. u 14:09
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)