PREMIJERNA "ATMOSFERA": Pozorišta iz tri zemlje u Vršcu izvode predstavu
U VRŠAČKOM Narodnom pozorištu "Sterija" u petak, 10. februara, biće izvedena trojezična predstava pod nazivom "Atmosfera", kao završnica višemesečnog procesa koji je u vidu radionice "Banat u Evropi" pokrenulo Nacionalno pozorište iz Temišvara u okviru projekta "Temišvar- evropska prestonica kulture".

foto:Promo
U radionici su učestvovali mladi dramaturzi iz Srbije, Mađarske i Rumunije - Nikola Stanišić (Srbija), Andreja Ursua (Rumunija) i Ana Varšanji (Mađarska). Iz srpskog teatra su i glumice Monika Boldovina Bugle i Tamara Tamči Toskić koje su, takođe, imale priliku da budu deo multikulturalnog procesa.
Prva "Atmosfera" viđena je krajem prošle godine na sceni Narodnog pozorišta "Mihaj Eminesku" u Temišvaru,a nesvakidašnji proces koji je ujedinio stvaraoce iz tri evropske zemlje, vodio je rumunski reditelj Gavril Pinte.
Pozorište "Sterija" novom predstavom obeležava i 78. godina postojanja, ali će ove godine proslava biti iz dva dela: prvi je na sam dan osnivanja kuće, a drugi početkom marta - kada se očekuje premijera Molijerovog "Don Žuana". u režiji gosta iz Makedonije Andreja Cvetanovskog.
Preporučujemo

ZVUCI ARKTIČKIH PTICA NA KOLARCU: Veče Finske na koncertu Beogradske filharmonije
08. 02. 2023. u 17:21

NOVO DRVEĆE POSLE 75 GODINA: Gradski park u Vršcu podmlađuju sa 148 stabala
08. 02. 2023. u 08:45

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)