O BAKAMA, ČUDOVIŠTIMA I AJVI: Nove knjige za decu i mlade u izdanju kuće "Odiseja"
NEKE bake mese najlepše kolače a neke pričaju najuzbudljivije priče. Neke nose kosu upletenu u pletenicu, a neke vole da se šminkaju.
Foto Promo
Svaka baka je posebna na svoj način, ali sve ih povezuje bezuslovna ljubav i posebna veza sa unucima. Sve one nas čuvaju i brinu o nama, maze, paze i uče nas, svaka na svoj način. U novoj knjizi Bee Taboade upoznaćete nanu Huanu i baku Lolu, dve potpuno različite bake koje, svaka na svoj način, ulepšavaju dane male junakinje i zajedno stvaraju uspomene koje svako od nas pamti celog života.
Foto Promo
Ovim rečima iz izdavačke kuće "Odiseja" najavljuju svoje novo izdanje, knjigu "Bake: svaka posebna na svoj način" koju je ispisala Bea Taboada, ilustrovala Viv Kembel, a na srpski prevela Jelena Ješić.
Beatriz Bea Taboada je španska književnica koja je uz svoje mališane ponovo otkrila književnost za decu i mlade, počela da piše za njih - i postala veoma uspešna! Njena prva knjiga "Ponekad je u maminoj glavi oluja" postala je bestseler odmah po objavljivanju, a slikovnica "Bake: svaka posebna na svoj način" savršen je poklon za svaku baku.
Foto Promo
Među novitetima u izdanju "Odiseje" je i knjiga koju potpisuju još dve španske književnice - Iria G. Parente i Selene M. Paskual te ilustratorka Iris de Muj, "Alma i sedam čudovišta" u prevodu Ane Kuzmanović Jovanović. Dirljiva i inspirativna priča koja se bavi izuzetno važnom temom: mentalnim zdravljem dece i mladih, pripovest je o devojčici Almi ispod čijeg kreveta stanuje sedam čudovišta, od onog slatkog šarenog preko tužnog i plačljivog do onog koje se hrani Alminom ljutnjom i samo raste...Čudovišta se, tako različita, međusobno ne slažu baš najbolje, ponekad se svađaju i smetaju jedno drugom. Ali, jedno im je zajedničko: ne vole da se o njima govori. Jer znaju da nas ne mogu pobediti ako nismo sami. Ovo nije horor priča, mada u njoj ima strahova, mraka i čudovišta. Ovo je drugačija priča, ona u kojoj se mališani upoznaju sa čudovištima najrazličitijih fela, kako bi mogli da im se suprotstave.
Foto Promo
Već razvijenoj "mreži" domaćih fanova serijala u izdanju "Odiseje", stiže završnica pripovesti o jedinstvenoj junakinji Ajvi, roman Kejleba Krispa naslovljen "Donesite mi glavu Ajvi Poket", sa ilustracijama Barbare Kantini, a u prevodu Sandre Bakić Topalović.
Preporučujemo
UKRAJINSKI VOJNICI: Pogledajte šta Rusi rade u Pokrovsku, ne možemo da ih pratimo
RUSKI vojnici u Pokrovsku deluju kao diverzanske i izviđačke grupe i otežavaju odbranu Ukrajini time što se presvlače u civilnu odeću, izjavio je komandant 68. lovačke brigade, pod pseudonimom "Ljuti", za "Suspilne" 19. novembra.
19. 11. 2025. u 18:42
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
TAJ MALI ŽUT BIKINI: Teniserke zapalile net fotkama sa plaže
ARINA Sabalenka i Paula Badosa su u žiži.
18. 11. 2025. u 11:34
Komentari (0)