BERČEK O VITEZOVIĆU: Bio je i ostao dragocen čovek srpske umetnosti
GLUMAC Aleksandar Berček, koji je ostao upamćen kao tumač role kneza Miloša u legendarnoj TV seriji Đorđa Kadijevića po Vitezovićem scenariju - "Vuk Karadžić", po učešću u "Lajanju na zvezde" dvojca Vitezović - Šotra, a pogotovo u liku naslovnog junaka u omiljenom filmu i seriji Zdravka Šotre "Šešir profesora Koste Vujića" (što je bila poslednja saradnja ovog reditelja i scenariste Vitezovića), dugo već živi u potpunosti povučeno i gotovo nikad ne daje izjave za medije.

Foto: V. Danilov
Ipak, povodom odlaska čuvenog pisca i scenariste, popularni Berček je za "Novosti" kratko rekao o Vitezoviću:
- Bio je i ostao dragocen čovek srpske umetnosti.
Podsetimo, srpski pisac Milovan Vitezović umro je danas u Beogradu, posle duge i teške bolesti, izazvane korona virusom. Pisac je preminuo u 78. godini.
Preporučujemo

VUČIĆ UPUTIO SAUČEŠĆE PORODICI MILOVANA VITEZOVIĆA: Život mu je bio poput njegovih dela
22. 03. 2022. u 12:00

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)