"DADOV" ĆE ZABLISTATI DO OKTOBRA: Ana Brnabić i Goran Vesić obišli radove na obnovi Omladinskog teatra
REKONSTRUKCIJA Omladinskog pozorišta "Dadov", koja je počela krajem prošle godine, biće okončana do oktobra. Ovo su najavili predsednica Vlade Ana Brnabić i zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, koji su obišli radove na obnovi ove kulturne ustanove.
Foto Arhiva
Premijerka Brnabić je podsetila da je Gradska uprava izdvojila oko 170 miliona dinara za sanaciju "Dadova", pozorišta koje postoji od 1958. a od 1969.godine je u zgradi na Vračaru koja od tad nije obnavljana.
- Mislim da svi znaju koliko je važno ulaganje u kulturu i obrazovanje kao stubove uspešne i jake države u 21.veku - istakla je premijerka. - Ovde su rađene samo neke zakrpe i to je za sve koji su radili u "Dadovu" izgledalo dosta tužno i sramotno, u smislu našeg odnosa prema mladim i kreativnim ljudima. Zato je došlo vreme da uložimo dosta novca u njih.
Gotovo da nema glumca koji nije počeo karijeru u "Dadovu", zato je sanacija ovog teatra veoma važna za kulturu u Beogradu, kaže Vesić.
- "Dadov" je institucija koja je jedna vrsta inkubatora za beogradsku kulturu i pozorišta, koji treba da nam stvori velike pozorišne zvezde. Konačno su dočekali da dobiju skoro novu zgradu.
Premijerka je najavila da će ove ili naredne godine početi izgradnja koncertne dvorane i doma Beogradske filharmonije, Muzeja Nikole Tesle u staroj elektrani, radovi na staroj ložionici koja će biti kreativni centar prestonice. Takođe, ona je najavila da u septembru kreće gradnja Muzeja istorije Srbije.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ZAVRŠEN DEROKOV SPOMENIK: Monument akademiku biće postavljen u martu na Topličinom vencu
06. 02. 2022. u 07:30
"GOSPOĐO, ODMAH SE VRAĆAM!" Ovako je Beograđanku prevario lažni majstor
05. 02. 2022. u 17:57
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (0)