NIŠLIJE SPAKOVALE KOFERE: Četiri gostovanja ansambla Narodnog pozorišta u jednoj nedelji
NARODNO pozorište Niš u narednih nedelju dana imaće čak četiri gostovanja, od kojih su dva na festivalima "Dani Zorana Radmilovića" i UPAD.

Narodno pozorište Niš
Predstava "Deobe" po romanu Dobrice Ćosića, u režiji Juga Radivojevića, (koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Narodnog pozorišta Priština sa privremenim sedištem u Gračanici i Narodnog pozorišta Niš), gostuje 13. oktobra u Kruševačkom pozorištu, a već sutradan u Makedonskom narodnom teatru u Skoplju.
Na zaječarskom festivalu "Dani Zorana Radmilovića" učestvuje Tolstojeva "Ana Karenjina" (režija Irfan Mensur) 18. oktobra, a predstava "Šesti oktobar (priča o jednom letovanju)" Tise Milić (u postavci Andreja Nosova) biće na Festivalu UPAD u novosadskom Studentskom kulturnom centru.
Do kraja meseca Nišlije očekuju i dva gostovanja u njihovom teatru: Beoarta iz Beograda sa predstavom "Amateri" 20. oktobra, a Gradsko pozorište "Semberija" iz Bijeljine dolazi sa predstavom "Ivanovo samoubistvo" četiri dana kasnije. Premijera predstave "Pokojnik" Branislava Nušića (u rediteljskom čitanju Željka Đukića) biće 30. oktobra.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)