"KROKODIL" POMERA GRANICE: Književni festival od 26. do 29. avgusta u Beogradu

В.В.С.

03. 08. 2021. u 16:14

TRINAESTO izdanje književnog festivala "Krokodil" održaće se u Beogradu od 26. do 29. avgusta pod simboličnim nazivom BORDERS VS. FRONTIERS. Kako ističu organizatori, ove godine u specifičnoj atmosferi dugotrajne pandemije kovida 19 kada pravila nisu najjasnija, festival "Krokodil" u dijalektički međuodnos stavlja one granice koje nas sputavaju i drže u mestu (borders) s onima do kojih uspevamo da dobacimo i koje su tu da bismo ih neprestano pomerali (frontiers).

КРОКОДИЛ ПОМЕРА ГРАНИЦЕ: Књижевни фестивал од 26. до 29. августа у Београду

Festival Krokodil

Zato ističu da "u vremenu kada o samima sebi i tome kuda idemo znamo više nego ikad, ali kad je naše poverenje u sposobnost da sačuvamo ljudski rod i svet koji naseljavamo zajedno s drugim vrstama na najnižoj tački ikada, upravo ta dilema - šta su naši krajnji dometi a šta naša nesumnjiva ograničenja - ima posebnu važnost".

U okviru četiri festivalska dana u amfiteatru ispred Muzeja Jugoslavije, u Centru za kulturnu dekontaminaciju i u Jugoslovenskoj kinoteci biće predstavljena selekcija domaćih, regionalnih i stranih pisaca. Smenjivaće se čitanja, razgovori, sofa intervjui, susreti s novinarima i publikom, potpisivanja knjiga, tribinski programi, debate, promocije, online uključenja, video projekcije i konferencije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

OSVOJI KARTE ZA EVROBASKET 2025 i navijaj svim srcem za Srbiju