AKCIJA "NOVOSTI" - BIRAMO NAJBOLJI GLUMAČKI PAR: Tamara Dragičević i Milan Marić, kao Silvana Armenulić i Toma Zdravković u seriji "Toma"
GLUMCI Tamara Dragičević i Milan Marić već su filmom "Toma" počeli da se utiskuju u kolektivnu svest kao Silvana Armenulić i Toma Zdravković. Selidba sa velikog ekrana na male tu je sliku učinila neizbrisivom.

Foto Aleksandar Kujučev
Nisu, međutim, u tom poduhvatu uspeli samo kao pojedinci, već i kao par. Povezani tragičnom pričom, glumačkom hemijom, hit pesmom "Ponoć" koju zajedno izvode, Tamara i Milan su u razgovorima o "Tomi" postali nerazdvojan fenomen.
- Silvana i Toma su imali posebnu vrstu bliskosti. Ona je prva prepoznala Tomin talenat i pomogla mu da se afirmiše. Bili su prijatelji, inspiracija i podrška jedno drugome - podsećao je u intervjuu za "TV novosti" Milan Marić.
Toma Zdravković i Silvana Armenulić nisu bili ljubavni par ni na ekranu ni u stvarnosti. Niko ne može da zna šta su zaista osećali jedno prema drugom, ali film i serija "Toma" verovatno su zauvek zapisali ideju da je ispod te "posebne vrste bliskosti" ležala neuzvraćena ljubav.

Foto Aleksandar Letić
- Kažu da je Toma bio zaljubljen u Silvanu, ali to ne znamo. Između njih dvoje nikada ništa nije bilo, ali je Silvana mnogo volela Tomu kao čoveka, umetnika, pevača i prijatelja. Možda bi Toma na svoj životni put stupio i da se Silvana nije pojavila, ali ona ga je otkrila i uvela u svet muzike - rekla je Tamara Dragičević u intervjuu za "TV novosti".
Glumačku hemiju ovog para publika je nagrađivala ovacijama, a struka ovenčala priznanjima "Carica Teodora" i "Car Konstantin" za najbolju žensku i mušku ulogu na Filmskim susretima u Nišu. U pomenutom intervjuu Tamara je podvukla da su se njena i Milanova dobra energija poklopile, čemu je izvesno doprinelo i to što su kao mlađi zajedno igrali u predstavi, skupa pohađali školu glume "Dadov", bili poznanici na fakultetu. Bez svega toga ne bi bilo moguće preneti na ekran složen odnos dvoje izuzetnih ljudi, čije su pesme neizbežna podloga ljubavi i tuge i decenijama nakon njihovih smrti.
Za nagradu Zlatna antena za glumački par u seriji, koju u okviru 14. FEDIS festivala peti put zaredom dodeljuju "Novosti", čitaoci mogu glasati do 4. oktobra na našem portalu.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)