"PALA" PRESUDA ZA 8 KILOGRAMA KOKAINA: Nije dokazano kome su hteli da ga prodaju
Apelacioni sud u Beogradu usvojio je žalbe branilaca, ukinuo prvostepenu presudu, kojom su Milan Ubović, Dalibor Petković i njegova žena Mirjana Strigić osuđeni za držanje 8 kilograma kokaina radi prodaje i premet vratio na ponovno suđenje Višem sudu u Beogradu.
Foto: MUP
Milanu Uboviću Apelacija je produžila pritvor, jer, kako navode i dalje postoje osobite okolnosti koje ukazuju na to da će u slučaju puštanja na slobodu u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo, imajući u vidu vrstu i količinu opojne droge za koju se tereti, a ranije više puta osuđivan i zbog istog krivičnog dela.
Ukinutom presudom Ubović je bio osuđen na 5 godina zatvora, a Petković i Strigić na po 4 godine. Oni su uhapšeni na Zrenjaninskom putu prilikom primpredaje jednog dela kokaina. Petković i Strigić su kamionom tu drogu dovezli u torbi ih Belgije, pa je Mirjana Strigić uzela deo od 2 kilograma i ušla u Ubovićev auto, kada se pojavila policija i stavila im lisice na ruke. Policajci su zatim došli do kamiona na parkingu i u pretresu pronašli još 6 kilograma kokaina u torbi iza sedišta vozača i suvozača, pa su uhapsili i Petkovića.
Apelacioni sud smatra da su osnovane žalbe branilaca, koji ukazuju da nisu jasni dokazi, kojima je utvrđeno da su okrivljeni hteli da kokain drže radi prodaje, niti kome su ga prodavali i za koji iznos. Stoga su nejasni razlozi, što onda prvostepenu presudu čini neodrživom.
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)