SUPRUZI ZARIO NOŽ U VRAT: Apelacioni sud povećao kaznu zatvora monstrumu
APELACIONI sud u Beogradu povećao je za godinu dana kaznu Vladi Stankoviću zbog ubistva supruge Lj.S. u junu 2020. godine pravosnažno na 10 godina zatvora.
Zgrada Apelacionog suda / Foto N. Fifić
Drugostepeni sud je usvajanjem žalbe Višeg javnog tužioca u Beogradu, preinčio samo u pogledu odluke o kazni prvostepenu presudu kojom je Stanković bio osuđen na devet godina zatvora, navodi se u odluci objavljenoj na sajtu ovog suda.
Po nalaženju Apelacionog suda, prvostepeni sud je previše značaja dao olakšavajućim okolnostima, dok nije cenio otežavajuće okolnosti odnosno način izvršenja dela, kao i da je okrivljeni zloupotrebio poverenje oštećene, jer ona ni na koji način nije mogla očekivati „takve inkriminisane radnje svog supruga“.
Stankoviću je prvostepenom predudom izrečena i mera bezbednosti obaveznog lečenja alkoholičara.
Okrivljeni je oglašen krivim što je 11. juna 2020.godine u stanju smanjene uračunljivosti i pod dejstvom alkohola ubio svoju suprugu.
Naime, Stanković je tog dana nakon kraće rasprave sa suprugom krenuo da šamara maloletnu zbog čega se njegova supruga umešala govoreći mu da ne radi to, te je oktivljeni uzeo kuhnjski nož i ubo je u predelu grudi nakon čega je ona preminula.
Preporučujemo
VUJAČIĆU PREPOLOVLjENA KAZNA: Apelacija o ubistvu Jugoslava Cvetanovića u Vranju
18. 11. 2022. u 22:01
POSTAJE VLADIKA: Od glume i Milančeta, do episkopa - sa imenom Božjim na usnama
19. 11. 2022. u 17:10
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
TAJ MALI ŽUT BIKINI: Teniserke zapalile net fotkama sa plaže
ARINA Sabalenka i Paula Badosa su u žiži.
18. 11. 2025. u 11:34
Komentari (0)