ZA BOLJU SARADNJU KINE I SRBIJE: Delegacija grada Šao sing posetila Ćupriju
Desetočlana privredno-politička delegacija iz kineskog grada Šao sing danas je boravila u Ćupriji.

Foto:TV Pomoravlje
Tang Zigui, direktor Stalnog komiteta narodnog kongresa grada Šao sing, koji je predvodio delegaciju, rekao je da Srbija i Kina imaju dobre bilateralne odnose, a Šao sing i Ćuprija nastaviće dosadašnju saradnju, koja bi mogla da se proširi i u oblasti kulture, sporte, obrazovanja i turizma.
Predsednik SO Ćuprija Ninoslav Erić rekao je da je Šao sing bio prvi grad koji je u Kini posetio 2015. godine.
-Tom prilikom, obišao sam industrijsku zonu i jedan od najvećih industrijskih parkova u Šao singu, i video mogućnosti razvoja kineskog industrijskog parka u Srbiji. Napravili smo strateški dokument koji je obuhvatio strategiju razvoja kineskog industrijskog parka u Ćupriji i model po kome bi Ćuprija gradila najveću industrijsku zonu u ovom delu Srbije. Ćuprija danas poseduje sve ono što je tada bilo slovo na papiru - najveću Industrijsku zonu u Pomoravlju sa kompletnom infrastrukturom neophodnom za realizaciju projekta izgradnje kineskog industijskog parka – izjavio je Erić.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)