BRNABIĆ O SJAJNOM REZULTATU NAŠE ZEMLJE: Srbija u 2023. po izvozu usluga IKT sektora prestigla Bugarsku
PREMIJERKA Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija prošle godine prvi put po izvozu usluga IKT sektora prestigla Bugarsku, što je ostvarila jer drži svoj ekonomski kurs.
Foto Tanjug
- Prvi put u prošloj godini smo imali godišnji izvoz usluga u IKT sektoru koji je prestigao Bugarsku. Oni su bili na 3,3 mlijarde evra, a mi smo bili na 3,44 milijardi, to je veliki uspeh. Mi smo uspeli da nadoknadimo to što je 2016. izvoz bugarskog IKT sektora bio za 33 odsto veći nego naš - rekla je Brnabić tokom obraćanja na panelu
"Akcioni plan zelene tranzicije u Srbiji'' na Biznis forumu na Kopaoniku.
- Mi uspevamo da bez obzira na spoljne pritiske idemo tim putem, i zaista nam ne treba da u zemlji pravimo neke destabilizacije koje niko ne može da razume, ili na koje niko ne može da odgovori - rekla je Brnabić, dodajući da je za uspešnu zemlju ključno da ima odgovornu vlast.
BONUS VIDEO: BRNABIĆ NA KOPAONIK BIZNIS FORUMU -Odgovorili smo kao tim najbolje moguće na sve krize koje smo imali
SERIJA EKSPLOZIJA U GLAVNOM GRADU: Gori pet fabrika, povređene najmanje 22 osobe (VIDEO)
NIZ snažnih eksplozija potresao je u petak uveče industrijski park u blizini argentinske prestonice Buenos Ajresa, izazvavši ogroman požar u kojem su povređene najmanje 22 osobe.
15. 11. 2025. u 16:26
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (46)