JELEN O EKONOMSKOJ SITUACIJI: Mogućnost recesije se ne može u potpunosti isključiti
AMERIČKA ministarka finansija Dženet Jelen upozorila je da rizik od recesije u toj zemlji i dalje postoji, dodajući da je inflacija i dalje zabrinjavajuće visoka.
Foto: Tanjug/AP Photo
Ona je u intervjuu za Si-Bi-Es rekla da je "primereno i normalno" da ekonomski rast bude skroman.
Na pitanje o potencijalnoj recesiji, Jelen je rekla da se ta mogućnost "ne može u potpuno odbaciti".
Američka ekonomija je dodala 209,000 novih radnih mesta u junu, što je najmanje povećanje te brojke još od decembra 2020. godine. Nezaposlenost u toj zemlji sada iznosi 3,6 odsto, u odnosu na 3,7 odsto zabeleženih u maju.
Iako je inflacija počela da opada, ona je i dalje visoka i iznosi četiri odsto, odnosno duplo više od dva odsto, koliko ciljaju američke Federalne rezerve (FED), naglasila je američka ministarka.
-Mi imamo zdravu ekonomiju, odlično tržište rada, inflacija je visoka i predstavlja brigu kako nas, tako i američkog naroda, ali će ona vremenom opasti, rekla je ona.
(rt.rs)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SVET JE DOVOLjNO VELIKI I ZA SAD I ZA KINU Jelen: Ništa se ne rešava preko noći
10. 07. 2023. u 09:04
ZAVRŠNI DOKUMENT NATO: Rusija pretnja i mora da prekine vojnu operaciju u Ukrajini, Kina izazov za Zapad
11. 07. 2023. u 18:24 >> 18:35
RATNI AVION KOJI MENjA PRAVILA BORBE: Kineski lovac J-20 postao još moćniji (VIDEO)
02. 07. 2023. u 20:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
CIRKUS U HRVATSKOJ! Pokušali da opravdaju zašto je Vučić u prvom, a Plenković u drugom redu - i još više se zakopali (FOTO)
DIGLA se velika bura u Hrvatskoj zbog rasporeda sedenja na vojnoj paradi u Francuskoj, kojoj je prisustvovao i predsedenik Srbije Aleksandar Vučić.
14. 07. 2026. u 15:22
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)