AUSTRIJA SKLADIŠTI RUSKI GAS: Popunjenost preko 80 odsto, ali situacija ostaje kritična
POPUNjENOST skladišta gasa u Austriji je trenutno 80,37 odsto, čime je postignut ranije utvrđeni cilj, i to mesec dana ranije nego što se predviđalo, saopštilo je danas Ministarstvo energetike.
Foto: EPA
Pošto Rusija i dalje dostavlja gas, nastavlja se skladištenje pa je cilj da do 1.novembra strateška rezerva dostigne nivo od 20 teravatsati gasa.
Austrija ima, u odnosu na svoju privredu, veoma velika skladišta gasa, i ako su gotovo popunjena, ona pokrivaju godišnju potrebu gasa.
Strateške rezerve gasa iznose sedam teravatsati, ali zbog situacije rezerva treba da bude povećana na 20 teravatsati.
Skladišta OMV-a su popunjena 97 odsto.
- Preduzeli smo sve da bi napunili naša velika skladišta i obezbedili sigurnost snabdevanja. Danas možemo reći da smo dobro pripremljeni. Popunjenost naših skladišta je 80 odsto i dalje ih punimo - istakao je austrijski kancelar Karl Nehamer u saopštenju.
On je podvukao da Austrija neće dozvoliti da je Rusija ucenjuje i naglasio da se smanjuje zavisnost, kako bi se povratila nezavisnost.
Ministarka energetike Leonore Gevesler ukazala je da Austrija mora smanjiti zavisnost od ruskog gasa.
- Iako Austrija ima dobro popunjena skladišta za zimu situacija ostaje kritična jer Rusija nije pouzdan partner - podvukla je ona.
BONUS VIDEO - BEOGRAD KAO VAŽNA STANICA: Nekad je “Orijent ekspres” jurio Evropom
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)