VAŽNA INFORMACIJA ZA SVE VAKCINISANE U TRŽNOM CENTRU: Prvu dozu ste primili u "Ušću", a evo gde ćete drugu

VELIKO interesovanje vlada za vakcinaciju u Ušću, a zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić otkrio je koji će još tržni centri biti otvoreni u narednom periodu, kao i gde će ljudi koji se odluče da se na ovaj dobiju prvu dozu, moći da odu na revakcinu.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА СВЕ ВАКЦИНИСАНЕ У ТРЖНОМ ЦЕНТРУ: Прву дозу сте примили у Ушћу, а ево где ћете другу

Foto: Grad Beograd

- Tržni centri su se pokazali kao pravi dobitak. Mi smo pre nedelje promenili način pristupa vakcinacije. Do sada su se pretežno vakcinisali u zdravstvenim ustanovama. Želeli smo da punktove za vakcinaciju dovedemo tamo gde ljudi najčešće idu i gde provode vreme. Mi se trudimo da u tržnim centrima motivišemo građane. Ne radi to samo Srbija, čuo sam svakakve priče. I u Nemačkoj i u nekim drugim zemlama traže način da nagrade građane - rekao je Vesić.

Dodaje i da mnogi pitaju za drugu dozu vakcine.

- Mnogi su me pitali kako i gde će moći da prime drugu dozu. Revakcina izgleda tako da, gde god da primite vakcinu, da ćete da dobijete poziv da primite revakcinu u mestu gde vam je mesto prebivališta. Ako je neko došao u tržni centar iz Leskovca, na vakcinu, on će dobiti poziv da u Leskovcu odradi revakcinaciju - istakao je Vesić.

On je najavio da će u Beogradu biti otvorena još dva, možda i tri punkta za vakcinaciju. U planu su Beograd na vodi, tržni centar u Rajićevoj, kao i u "Beo šoping centru", kao i da će ta mreža lagano biti proširena.

- Ljudi moraju da razumeju da će od stepena vakcinacije zavisiti povratak ljudi u normalu. Da bi se to dogodilo potrebno je da se sve veći broj ljudi vakciniše - rekao jeVesić.

Podsetimo, direktor punkta za vakcinaciju na Beogradskom sajmu Zoran Bekić izjavio je da je u prethodna tri dana u Tržnom centru Ušće vakcinisano 2.250 građana, dok je na sajmu vakcinu protiv koronavirusa u istom periodu primilo 3.250 ljudi.

Bekić je izjavio da su i danas otvoreni svi punkovi za "slobodnu vakcinaciju", odnosno bez zakazivanja, i to na sajmu od 8.00 do 16.00, Tržnom centru Ušće od 10.00 do 20.00 i u svim domovima zdravlja u Beogradu od 9 do 19 sati.

On je rekao da je, prema poslednjim podacima, u Srbiji vakcinu protiv koronavirusa primilo 36 odsto punoletnih građana, dok je 28 posto i revakcinisano, dok je u Beogradu prvu dozu vakcine primilo 45 odsto građana, a 35 odsto i drugu dozu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Kako je Kalenić pijaca izabrana među najlepše na svetu?